Головна Компанія «Бренвель» долучилася до обговорення важливих питань ринку деревини

27.10.2023

Компанія «Бренвель» долучилася до обговорення важливих питань ринку деревини

27 жовтня на запрошення Асоціації деревообробних підприємств України директор ТОВ «Бренвель» Сергій Андросюк взяв участь в онлайн-зустрічі «Діалоги з бізнесом», на якій обговорювали актуальні питання функціонування ринку деревини з представниками ДП «Ліси України» та ліцензованих товарних бірж.

Сергій Андросюк розповів, що компанія «Бренвель» працює вже 14 років та займається деревообробною діяльністю, зокрема виготовленням пиломатеріалів, піддонів різних модифікацій, брусів, також надає послуги з теплопостачання. Котельні, якими опікується компанія «Бренвель», працюють виключно на альтернативних видах палива – це відходи від деревообробної діяльності.

«Ми забезпечуємо роботою більше 1 000 працівників. Сплачуємо податки та збори до місцевих бюджетів, своєчасно виплачуємо заробітну плату працівникам. З моменту повномасштабного вторгнення країни-терориста в Україну, компанія «Бренвель» майже не припиняла роботу. Нам вдалося зберегти наш колектив і робочі місця. Завдяки цьому, ми можемо постійно допомагати Збройним Силам України – закуповуємо і передаємо на фронт автомобілі, дрони, тепловізори, системи зв’язку, пиломатеріали», – повідомив він.

Окрім того, Сергій Андросюк виокремив декілька питань, які необхідно врегулювати для покращення роботи та співпраці деревообробного бізнесу з держпідприємством «Ліси України» і біржами. Зокрема:

  • необхідність завчасного оприлюднення графіків торгів деревиною як квартальних, так і додаткових. Це дозволить компаніям-переробникам планувати свою роботу, мати розуміння щодо кількості ресурсу для провадження своєї діяльності.
  • унормування питання щодо застосування штрафних санкцій за невиконання умов договору. Загалом, доцільно напрацювати і оприлюднити чіткий механізм або методику визначення ступеня вини кожного учасника ринку – як покупця, так і продавця.
  • наявність різних умов договору для різних покупців. Наприклад, в деяких договорах зазначається можливість оплати після поставки товару в строк 5-10 днів. У той час, як стало відомо з відкритих джерел, існують договори, в яких є можливість післяоплати протягом 30 днів з дати відвантаження. Це може свідчити про нерівні умови для покупців.
  • виникають ситуації, коли з об’єктивних чи форс-мажорних причин неможливо виконати аукціонні зобов’язання на 100% обома сторонами. І в таких випадках необхідно було б забезпечити можливість пролонгації договорів на наступний квартал терміном на один місяць.

«Сподіваюся, такі обговорення сприятимуть покращенню комунікації між деревообробниками, лісівниками і біржами для вирішення всіх питань», – підкреслив директор компанії «Бренвель» Сергій Андросюк.

Дякуємо!

Повідомлення відправлено!