Головна Компанія «Бренвель» працює відповідно до європейських правил транзитних переміщень вантажів NCTS

10.05.2024

Компанія «Бренвель» працює відповідно до європейських правил транзитних переміщень вантажів NCTS

ТОВ «Бренвель» стало восьмим підприємством на Волині, яке пройшло оцінки відповідності Державної митної служби та отримало авторизації на застосування транзитних спрощень “статус авторизованого вантажовідправника”, “статус авторизованого вантажоодержувача”, “використання загальної гарантії” та “використання пломб спеціального типу”.

Про це повідомила Волинська митниця на своїй сторінці у Facebook 9 травня, символічно в День Європи.

Як зазначає митниця, працювати в системі “транзитної перепустки” до європейських країн (NCTS) українські підприємства розпочали з осені 2022 року. Нині Україна – на шляху гармонізації митного законодавства з нормами Європейського Союзу.

NCTS об’єднує митні служби країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту, дозволяючи кожній з них обмінюватися митною інформацією з іншими 35-ма країнами. Митниці країн-учасниць Конвенції мають в системі один транзитний документ. Це дозволяє їм забезпечувати належний контроль за транзитними переміщеннями товарів на кожному етапі перевезення. Положення Конвенції сприяють запобіганню шахрайству із супровідними документами, підвищенню безпеки митних перевезень та забезпечують визнання форм митного контролю кожної з 36 країн митними органами інших країн-учасниць Конвенції.

Довідково.

Конвенція про процедуру спільного транзиту (Convention on a Common Transit Procedure – ССTP) є основою для переміщення товарів між 36 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ/EFTA) (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн і Швейцарія), Туреччиною, Північною Македонією, Сербією, Великою Британією та Україною. Між ними діють єдині правила транзитних переміщень вантажів. Ці правила фактично ідентичні правилам транзиту Євросоюзу.

В основі Конвенції про процедуру спільного транзиту лежить ІТ система NCTS (New Computerized Transit System – Нова комп’ютеризована транзитна система).

Особливістю процедури спільного транзиту є обов’язкове гарантування та пломбування усіх переміщень. Пломби виконують захисну функцію і визнаються усіма країнами-учасницями Конвенції. Це підвищує безпеку перевезень.

Конвенція передбачає низку транзитних спрощень, як-от: застосування загальної гарантії, у тому числі зі зменшенням розміру забезпечення референтної суми аж до 100% (тобто звільнення від гарантії); самостійне використання пломб спеціального типу; можливість відправлення або отримання товарів без їх пред’явлення митниці («авторизований вантажовідправник», «авторизований вантажоодержувач»).

Отримання підприємством транзитних спрощень – інструмент для швидкого проходження товарів через митний кордон, який відповідає вимогам Митного кодексу ЄС.

Від 2023 року NCTS застосовується в Україні також для потреб внутрішнього транзиту.

Дякуємо!

Повідомлення відправлено!